Milyen a tökéletes weboldal? Mikor érdemes fejlesztéseket eszközölni egy már működő platformon? Vállalkozóként ezek a kérdések nagyjából mindenkit érintenek, hiszen a digitalizáció és az AI korában kevesen tehetik meg, hogy weboldal üzemeltetése nélkül érvényesüljenek a vásárlókért folytatott küzdelemben. A harc már az első kattintásoknál megkezdődik és a sikeres tranzakciónál van csak vége, addig azonban számtalan ponton veszítheti el leendő ügyfelét az, aki nem körültekintően jár el online tere kialakítása közben. A szakértő segítség bevonása pedig szükséges, de nem elégséges feltétele a sikernek. Mi kell még? Mózer Bence digitális terméktervező és felhasználói élmény kutató segít összegyűjteni a legfontosabb alapvetéseket egy tökéletes weboldal elkészítéséhez.

Mózer Bence product designer: digitális terméktervező és felhasználói élmény kutató. 2017 óta a UX Studio tagja, ahol rengeteg sikeres projekt köthető a nevéhez. Számos hazai és külföldi ügyfélnek dolgozott az évek során, eleinte UX kutatóként, később designerként majd team leadként. Szervezett és mentorált UX bootcampet, egy évig pedig a 16 fős design-research csapatot is vezette.

Számtalan területen megfordult, ami miatt kifejezetten szerencsésnek érzi magát: dolgozott többek között amerikai és kínai fintech startupoknak, streaming platformnak, magyar nyelvtanuló és orvosi cégeknek, nagy légitársaságnak, de részt vett sport és ecommerce együttműködésekben is. Az utóbbi másfél évben egy svájci startup product designere volt, akikkel az első hordozható okoseszközükön dolgoztak, ami légző gyakorlatokkal csökkenti a stresszt. A munkán túl illusztrálást tanul egy esti képzésen, és szívesen merül el a városi mobilitás rejtelmeiben. A SimpleTrends Podcast aktuális adásában pedig a tökéletes weboldalhoz vezető úton próbál fontos útjelzőket adni mindazoknak, akik éppen weboldaltervezés előtt állnak, vagy csak szeretnék megismerni a minőségibb felhasználói élmény legfontosabb alapfeltételeit.

Az adásban érintett legfontosabb témák:

1.40 – Mivel foglalkozik a UX Studio?

2.45 – Tipikus hibák megrendelői oldalról

5.00 – Hogyan épül fel a közös munka?

8.45 – Hogyan lehet könnyebb az együttműködés?

12.12 – Mit ad egy workshop a közös munkához?

16.40 – Hogyan zajlik a kutatás?

19.40 – Mit jelent a UX érettség?

21.10 – Mi a garantálja a megfelelő végeredményt?

26.00 – Akadálymentesítés

31.00 – Pozitív példák

33.00 – AI adta lehetőségek

36.00 – Mikor érdemes fejleszteni?

38.00 – Inspiráció

Ha elmélyülnél a podcast során hallott témákban, akkor az alábbi linkekre kattintva további érdekes tudnivalókat találsz:

Ha Te is kíváncsi lettél, akkor helyezd magad kényelembe és indulhat a lejátszás!